Nasza firma aktywnie prowadzi sprzedaż na 2 różnych kontach w serwisie allegro.pl. Sprawdź jak każde konto oceniają nasi klienci:

 

a_sliwinska

centrumled

Centrum Światła Handel i Projektowanie Sp. z o.o.
Tartakowa 15/21, 42-202 Częstochowa, Polska
4,8

DARMOWA DOSTAWA OD 400 PLN

Dla wszystkich zamówień przedpłaconych.

GWARANCJA BEZPIECZNEJ DOSTAWY

lub zwrot pieniędzy 100% gwarantowany.

AKTUALNA OFERTA 24/7

Stany magazynowe aktualizujemy codziennie.

Kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu GU10, Rabalux
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę

Jak podłącza się kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu?

Podłączenie lamp ściennych z czujnikiem ruchu jest niezwykle proste. Ponieważ lampa ma wbudowany czujnik ruchu, nie musimy integrować lampy z czujnikiem. Wystarczy kinkiet ogrodowy podłączyć do prądu, zamontować na elewacji, ustawić długość świecenia po wykryciu ruchu oraz czujnik zmierzchu i lampa jest gotowa do pracy.

Czy każdy kinkiet ogrodowy z czujnikiem ruchu posiada czujnik zmierzchu? Czy kinkiet ogrodowy z czujnikiem ruchu zapala się w dzień?

Tak. Każdy kinkiet ścienny zewnętrzny z wbudowanym czujnikiem ruchu posiada również wbudowany czujnik zmierzchu, który jest nastawny. Dzięki czujnikowi zmierzchu kinkiet nie zapala się w dzień. Nastawiając czujnik zmierzchu w kinkiecie ogrodowym określamy ilość niezbędnego światła, przy którym czujnik ruchu zacznie działać.

Co to jest kąt detekcji ruchu w kinkiecie ogrodowym z wbudowanym czujnikiem ruchu?

Kinkiety z wbudowanym czujnikiem ruchu, jak sama nazwa wskazuje, zapalają się po wykryciu ruchu. Czujnik wbudowany w lampę może wykrywać ruch w obrębie danego konta, który jest liczony od frontu lampy. Jeśli lampa wykrywa ruch w obrębie 60 stopni, oznacza to, że podchodząc do lampy całkowicie z boku, lampa nie zadziała. Kąt 60 stopni od frontu lampy jest kątem bardzo niewielkim i bardzo niepraktycznym.

Jeśli wieszamy kinkiet ogrodowy na ścianie płaskiej, optymalnie wybrać kinkiet z czujnikiem ruchu o kącie detekcji 180 stopni. Tak szeroki kont zapewni, że lampa zapali się nawet wtedy gdy podejdziemy do niej z dowolnej strony.

Jakiej żarówki najlepiej użyć w zewnętrznej lampie ściennej z czujnikiem ruchu?

Odradzamy przestarzałe żarówki energooszczędne, gdyż nie są odporne na często włączanie i wyłaczanie. Do kinkietów z wbudowanym czujnikiem ruchu polecamy żarówki LED, które są odporne na mróz i częste załączanie. Dobrym rozwiązaniem są też kinkiety LED z czujnikiem ruchu.

Kinkiet ogrodowy z wbudowanym czujnikiem czy czujnik ruchu osobno?

Zaletą zewnętrznych lamp ściennych z wbudowanym czujnikiem ruchu jest możliwość ich montażu bez uprzednio przygotowanej elewacji i instalacji elektrycznej. Często, zamontowanie osobnego czujnika jest po prostu niemożliwe. Natomiast wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, zdecydowanie polecamy montaż czujnika ruchu osobno. Powody, dla których osobny czujnik ruchu jest rozwiązaniem praktyczniejszym są dwa: po pierwsze, niezintegrowany czujnik ruchu ma zwykle lepsze parametry pracy i dalszy zasięg niż czujnik zintegrowany, a po drugie i to chyba najważniejsze, nie musimy ograniczać się wyłącznie do lamp z wbudowanym czujnikiem podczas ich wybierania, których jest zdecydowanie mniej. Mając możliwość montażu osobnego czujnika ruchu, tak naprawdę wybieramy ze wszystkich kinkietów ściennych, które istnieją – nie tylko tych z wbudowanym czujnikiem.

Kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu GU10, Rabalux znajdziesz na www.e-klosz.pl - Sklep z oświetleniami.