Nasza firma aktywnie prowadzi sprzedaż na 2 różnych kontach w serwisie allegro.pl. Sprawdź jak każde konto oceniają nasi klienci:

 

a_sliwinska

centrumled

Centrum Światła Handel i Projektowanie Sp. z o.o.
Tartakowa 15/21, 42-202 Częstochowa, Polska
4,8

Gotowy na ogród? Sprawdź naszą ofertę ponad 250 wysokich latarni ogrodowych i słupów oświetleniowych. Modułowe latarnie ogrodowe nawet do 4,5m wysokości. Wybierz gotowy produkt, lub złóż go sam w zależności od swoich potrzeb kupując osobno słup i oprawę oświetleniową. Sprawdź ofertę

Kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu Zewnętrzne, Rabalux
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 26

na stronę
 1. -66%
  Rabalux Dresden 8438 kinkiet 1x6,5W/LED IP44 450lm 4000K
  Regular Price 356,55 zł Cena promocyjna 121,20 zł
 2. -42%
  Rabalux Saldus 7911 kinkiet 1x9W/LED IP44 600lm 3000K
  Regular Price 167,90 zł Cena promocyjna 97,14 zł
 3. -49%
  Rabalux Medina 8839 kinkiet 1x10W/GU10 IP44
  Regular Price 115,90 zł Cena promocyjna 58,54 zł
 4. -48%
  Rabalux Medina 8838 kinkiet 1x10W/GU10 IP44
  Regular Price 106,90 zł Cena promocyjna 55,81 zł
 5. -70%
  Rabalux Denmark 8977 kinkiet 1x9W/LED IP44 1000lm 4000K
  Regular Price 331,95 zł Cena promocyjna 99,61 zł
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 26

na stronę

Jak podłącza się kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu?

Podłączenie lamp ściennych z czujnikiem ruchu jest niezwykle proste. Ponieważ lampa ma wbudowany czujnik ruchu, nie musimy integrować lampy z czujnikiem. Wystarczy kinkiet ogrodowy podłączyć do prądu, zamontować na elewacji, ustawić długość świecenia po wykryciu ruchu oraz czujnik zmierzchu i lampa jest gotowa do pracy.

Czy każdy kinkiet ogrodowy z czujnikiem ruchu posiada czujnik zmierzchu? Czy kinkiet ogrodowy z czujnikiem ruchu zapala się w dzień?

Tak. Każdy kinkiet ścienny zewnętrzny z wbudowanym czujnikiem ruchu posiada również wbudowany czujnik zmierzchu, który jest nastawny. Dzięki czujnikowi zmierzchu kinkiet nie zapala się w dzień. Nastawiając czujnik zmierzchu w kinkiecie ogrodowym określamy ilość niezbędnego światła, przy którym czujnik ruchu zacznie działać.

Co to jest kąt detekcji ruchu w kinkiecie ogrodowym z wbudowanym czujnikiem ruchu?

Kinkiety z wbudowanym czujnikiem ruchu, jak sama nazwa wskazuje, zapalają się po wykryciu ruchu. Czujnik wbudowany w lampę może wykrywać ruch w obrębie danego konta, który jest liczony od frontu lampy. Jeśli lampa wykrywa ruch w obrębie 60 stopni, oznacza to, że podchodząc do lampy całkowicie z boku, lampa nie zadziała. Kąt 60 stopni od frontu lampy jest kątem bardzo niewielkim i bardzo niepraktycznym.

Jeśli wieszamy kinkiet ogrodowy na ścianie płaskiej, optymalnie wybrać kinkiet z czujnikiem ruchu o kącie detekcji 180 stopni. Tak szeroki kont zapewni, że lampa zapali się nawet wtedy gdy podejdziemy do niej z dowolnej strony.

Jakiej żarówki najlepiej użyć w zewnętrznej lampie ściennej z czujnikiem ruchu?

Odradzamy przestarzałe żarówki energooszczędne, gdyż nie są odporne na często włączanie i wyłaczanie. Do kinkietów z wbudowanym czujnikiem ruchu polecamy żarówki LED, które są odporne na mróz i częste załączanie. Dobrym rozwiązaniem są też kinkiety LED z czujnikiem ruchu.

Kinkiet ogrodowy z wbudowanym czujnikiem czy czujnik ruchu osobno?

Zaletą zewnętrznych lamp ściennych z wbudowanym czujnikiem ruchu jest możliwość ich montażu bez uprzednio przygotowanej elewacji i instalacji elektrycznej. Często, zamontowanie osobnego czujnika jest po prostu niemożliwe. Natomiast wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, zdecydowanie polecamy montaż czujnika ruchu osobno. Powody, dla których osobny czujnik ruchu jest rozwiązaniem praktyczniejszym są dwa: po pierwsze, niezintegrowany czujnik ruchu ma zwykle lepsze parametry pracy i dalszy zasięg niż czujnik zintegrowany, a po drugie i to chyba najważniejsze, nie musimy ograniczać się wyłącznie do lamp z wbudowanym czujnikiem podczas ich wybierania, których jest zdecydowanie mniej. Mając możliwość montażu osobnego czujnika ruchu, tak naprawdę wybieramy ze wszystkich kinkietów ściennych, które istnieją – nie tylko tych z wbudowanym czujnikiem.

Kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu Zewnętrzne, Rabalux znajdziesz na www.e-klosz.pl - Sklep z oświetleniami.